Naslouchání mužům

dostatek porozumění při naslouchání manažerům a ostatním mužům

Muži si vyprávějí vtipy. Muži debatují o neschopných hokejistech, zadřených motorech, výplních ženských triček. Ale o svých niterních problémech muži nemluví. Jako by skutečný chlap měl zakázáno hovořit o sobě, jako by to byla výhrada žen.

Muži si schovávají své soukromí pod zámkem. Jako by se narodili s jazykem v ústech jen proto, aby jim pomáhal jíst a pít. Není potřeba mluvit o osobních záležitostech. To raději mlčí. To jsou plně vnořeni do své dostředivé energie.

Chlapi jsou tvrdí

Před druhými, i sami na sebe. Neznamená to, že by nebyli citliví. Znamená to, že své intimní pocity řeší sami v sobě. A pokud si s problémem nedokáží poradit dlouhodobě, i tady existuje řešení, ke kterému nepotřebují ničí pomoc: útěk ze života. Sorry, nezvládl jsem to, tak odcházím. Tohle je moje poslední rozhodnutí. Ano, nebyl jsem uvnitř tak silný, jak jsem působil, ale chtěl jsem to zvládnout sám a jsem pyšný na to, že jsem nemusel nikoho se svými problémy obtěžovat.

Jenomže tohle není hrdinství, ale zoufalství. Navíc docela zbytečné. Není potřeba se na důvěrný rozhovor dívat tak fatálně. Není potřeba žádat vyloženě o pomoc či radu, často stačí jenom začít používat svůj ventil.

Muži potřebují mít svůj ventil

Potřebují hovořit i o věcech, které jsou intimní. Aby mohli zůstat silní zvenku i zevnitř. A pomoci jim k tomu může diskrétní služba “Naslouchám ti”. “Naslouchám ti” pro muže je ventil, který muži potřebují. Ten princip znají dobře. Vědí, co způsobuje přetlak. Tuší, že u myšlenek to funguje podobně jako u páry.

A darem přirozené mužské zvídavosti je přece chtít všechno vyzkoušet, znát princip výroby. V tomto případě jde o výrobu pozitivních a likvidaci negativních myšlenek.

Autorka: Renata Šindelářová